Konkurs Literacki

Wiosną br. szkolnego uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie literackim – Mój bezpieczny baobab. Zadaniem uczestników było opisanie miejsca, w którym czują się wyjątkowo i bezpiecznie, z którym łączą ich miłe wspomnienia.

Każdy młody autor musiał także nawiązać w treści swej pracy do przygód Stasia i Nel – bohaterów powieści Henryka Sienkiewicz W pustyni i w puszczy, którzy podczas samotnej i niebezpiecznej podróży przez Afrykę znaleźli bezpieczną przystań w wielkim baobabie nazwanym przez chłopca Krakowem.

13 czerwca dwoje uczniów naszej Szkoły – Katarzyna Bobruś i Szymon Brzuch odebrali nagrody i dyplomy laureatów tego konkursu. Ich wręczenie odbyło się w pięknym, zabytkowym Dworku Wincentego Pola przy ulicy Kalinowszczyzna 13 w Lublinie. Uroczystość połączona była ze zwiedzaniem muzeum poety oraz wspomnieniami o Henryku Sienkiewiczu.

Naszym Laureatom konkursu literackiego serdecznie gratulujemy!!!

?>